O nas

Od kilku lat jesteśmy nierozłączną parą i właściwie wszystko robimy razem. Nikogo zatem nie dziwi, że i książki piszemy razem.


 
Joanna o sobie: urodziłam się 16.12.1992r. Pochodzę z niedużego miasta – Jasła, gdzie już od najmłodszych lat rozwijałam swoje pasje, nie tylko literackie, ale i muzyczne. Z książkami jestem związana od dziecka. W gimnazjum zaczęłam pisać wiersze, które zostały docenione m.in. w konkursach ogólnopolskich. Po ukończeniu liceum odłożyłam jednak pióro poety. Teraz ogromną przyjemność sprawia mi tworzenie prozy dla dzieci, a spotkania z małymi czytelnikami to moje ulubione dni w roku. W marcu 2015r. otrzymałam Stypendium Artystyczne Burmistrza Miasta Jasła. 

Jakub o sobie: urodziłem się 13.11.1991r. w Tarnowie. Tam też dorastałem i tam rozpoczęła się moja przygoda z pisaniem. Jednak większość tego, co tworzyłem, a były to głównie rymowanki i zabawne historyjki, lądowała w szufladzie. Książki towarzyszą mi właściwie od zawsze i dlatego też sam postanowiłem zostać autorem. Studiuję filologię angielską, więc od niedawna moje pisarskie eksperymenty powstają również w tym języku. 

W książkach najbardziej cenimy sobie nietuzinkowy humor oraz niczym nieskrępowaną kreatywność. Te cechy stawiamy także na pierwszym miejscu, pisząc własne teksty.
Obecnie mieszkamy w Jaśle. Jesteśmy absolwentami studiów magisterskich na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie Rzeszowskim.

www.dziennik-literacki.pl/fot. Marcin Stanisławski